Yala Nights 1KG

rating
  • 80,00 zł
  • Cena w punktach:1600
  • Marka: MABROC
  • Punkty lojalnościowe:80
  • Dostępność:Na stanie

Kolejna herbata z Kolekcji Legend. Nazwa pochodzi od regionu na Sri Lance, w którym znajduje się słynny Park Narodowy. Podobnie jak noc w spędzona wśród dzikiej przyrody i lampartów w Yala, tak i filiżanka herbaty Nights dostarczy niezapomnianych wrażeń. Doskonała czarna herbata, nasączana ekstrakte..

Kolejna herbata z Kolekcji Legend. Nazwa pochodzi od regionu na Sri Lance, w którym znajduje się słynny Park Narodowy. Podobnie jak noc w spędzona wśród dzikiej przyrody i lampartów w Yala, tak i filiżanka herbaty Nights dostarczy niezapomnianych wrażeń. Doskonała czarna herbata, nasączana ekstraktem z egzotycznej limonki, z lekką nuta ekstraktu z truskawki. Wszystko to wzbogacone o liście z jabłka i czarnej porzeczki. Herbata ta z pewnością będzie doskonałą odświeżającą alternatywą po ciężkim dniu pracy.

Ekonomiczne opakowanie doskonale nada się do restauracji czy herbaciarni. 


Waga: 1000 g
Opakowanie: oryginalne producenta, kartonik
Typ i skład herbaty: herbata liściasta, mieszana zawierająca herbatę CZARNĄ FBOP, kwiat suszonego jabłka, liście czarnej porzeczki, skórkę pomarańczową, skórkę cytrynowę, ekstrakt z truskawki oraz limonki. Bez konserwantów.

FBOP (skr. Flowery Broken Orange Pekoe) – oznaczenie czarnej herbaty, które informuje, że produkowana jest z młodziutkiego, delikatnego, rozwiniętego listka, średniej wielkości oraz najmłodszego nierozwiniętego tip'a. Herbata poddawana jest procesowi skręcenia i łamania liści. 

Sposób parzenia:

"Herbata odda wszystko, co w niej tkwi, jeśli otrzyma wszystko czego potrzebuje"

1) Ilość suszu: 2 – 2,5 g suszu na filiżankę.
2) Zaparzacz: duży, dający swobodę liściom do rozwinięcia się. Najlepsze są filiżanki porcelanowe wraz z oryginalnym porcelanowym wkładem do zaparzania herbaty czy ziół.
3) Woda: bardzo ważny etap. Herbata jest bardzo wrażliwa na wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie. Dlatego ważne jest aby do zaparzenia bardzo dobrej, aromatycznej herbaty użyć wody miękkiej o małej zawartości wapnia. Jeśli takiej nie posiadamy w naszych kranach, dobrym rozwiązaniem jest stosowanie filtrów domowych, wyposażonych w wymienniki jonowe i węgiel aktywowany do usuwania wapnia, chloru oraz ołowiu i miedzi. Można również użyć wody mineralnej, niegazowanej, niskowęglanowej.
4) Temperatura wody: 97˚C tzw. biały wrzątek, czyli po zagotowaniu się wody proszę poczekać aż przestanie wrzeć
5) Czas zaparzania: 3-5 min pod przykryciem

Największe swoje właściwości herbata posiada do 20 min po jej zaparzeniu

Liście tej herbaty można zaparzyć 1 raz!

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
    Zły           Dobry