Codzienna Energia 20 torebek

rating
  • 18,50 zł
  • Cena w punktach:360
  • Marka: MABROC
  • Punkty lojalnościowe:18
  • Dostępność:Na stanie

Ajurweda to najstarszy system medycyny naturalnej znany w spisanej formie już od ponad 5000 lat. Jako koncepcja zdrowia i terapii Ajurweda uznawana jest od 1979 roku przez Światową Organizację Zdrowia.W sanskrycie Ajurweda to "WIEDZA O ŻYCIU",  a ponieważ życie jest synonimem zdrowia Ajurwedę c..

Ajurweda to najstarszy system medycyny naturalnej znany w spisanej formie już od ponad 5000 lat. Jako koncepcja zdrowia i terapii Ajurweda uznawana jest od 1979 roku przez Światową Organizację Zdrowia.

W sanskrycie Ajurweda to "WIEDZA O ŻYCIU",  a ponieważ życie jest synonimem zdrowia Ajurwedę często tłumaczy się jako naukę o zdrowiu. Jest to medyczno-metafizyczna nauka o uzdrawianiu, matka wszelkiej sztuki leczenia i jednocześnie filozofia życia. Jej istotą jest świadome dążenie człowieka do uzyskania pełnej równowagi na poziomie ciała , ducha i umysłu. Medycyna ajurwedyjska opiera się na metodach naturalnego uzdrawiania, wykorzystując ziołolecznictwo oraz zabiegi na ciało, które mają na celu oczyszczenie organizmu z toksyn tak fizycznych, jak i mentalnych oraz regenerację organizmu.  

Filozofia Ajurwedy zakłada że cały wszechświat składa się z 5 elementów, są to: OGIEŃ (AGNI), POWIETRZE (WAJU), WODA (DŹALA), ZIEMIA (PRYTHWI) oraz ETER (AKAŚA). Istoty żyjące posiadają dodatkowy element i jest to PRANA. Prana to siła życiowa, podstawowa energia odpowiadająca za fizyczne, umysłowe oraz duchowe zdrowie i siłę.

U podstaw tych elementów leżą trzy bioenergie, które znamy jako DOSZE (DOSHAS), czyli: VATA - na którą składają się elementy powietrza i eteru, PITTA- na którą składają się elementy ognia i wody, oraz KAPHA- na którą składają się elementy wody oraz ziemi. Tylko równowaga pomiędzy tymi elementami przynosi pełnie zdrowia na poziomie ciała, ducha i umysłu. 

Jest to nauka niezwykle stara, choć przekornie określana "medycyną przyszłości", gdyż niejako na nowo odkrywana i praktykowana z dużą skutecznością przez mieszkańców nie tylko Azji Południowej. 

Ajurweda nie odnosi się jedynie do płaszczyzny medycznej, ale ujmuje człowieka holistycznie i dotyczy każdego aspektu ludzkiego życia, koncentrując się na zapobieganiu chorobie, a gdy do niej dojdzie usuwaniu jej źródła, a nie objawów. Zachowuje równowagę na każdym poziomie egzystencji, dlatego zgodnie z ajurwedyjską definicją zdrowia, nie opiera się jedynie na braku wyraźnych symptomów chorobowych, lecz stanowi stan absolutnie dobrego samopoczucia w całej swojej istocie. 

The Herbal Health Tea Collection to zestaw ziołowych herbat, które mają za zadanie w naturalny sposób pomóc w leczeniu różnych dolegliwości.
Moringa Health Tea Collection to wyjątkowe ziołowe mieszanki stosowane od stuleci.  Ich receptury i skład nie zmienił się od tysięcy lat i do dziś stosowane z wyjątkowym rezultatem.

Moringa Health Tea ma za zadanie w naturalny i zdrowy sposób przywrócić codzienną energię ciała. 
Jej codzienne stosowanie pozwoli uniknąć stanów zapalnych w organizmie, obniżą zbyt wysoki poziom glukozy we krwi a dodatkowo zabezpieczą cały układ krwionośno-naczyniowy. 

Wystarczy jedna saszetka herbaty dziennie!


Waga: 20 x 1.2g

Opakowanie: oryginalne producenta, kartonik

Rodzaj: Herbata ajurwedyjska w saszetkach.

Skład: 

Sposób parzenia: 1 saszetka na 200 - 250 ml wody

"Herbata odda wszystko, co w niej tkwi, jeśli otrzyma wszystko czego potrzebuje"

1) Woda: bardzo ważny etap. Herbata jest bardzo wrażliwa na wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie. Dlatego ważne jest aby do zaparzenia bardzo dobrej, aromatycznej herbaty użyć wody miękkiej o małej zawartości wapnia. Jeśli takiej nie posiadamy w naszych kranach, dobrym rozwiązaniem jest stosowanie filtrów domowych, wyposażonych w wymienniki jonowe i węgiel aktywowany do usuwania wapnia, chloru oraz ołowiu i miedzi. Można również użyć wody mineralnej, niegazowanej, niskowęglanowej.
2) Temperatura wody: 97˚C tzw. biały wrzątek, czyli po zagotowaniu się wody proszę poczekać aż przestanie wrzeć
3) Czas zaparzania: 3 min pod przykryciem

Saszetkę tej herbaty można zaparzyć 1 raz!

Przeciwwskazania: Niepolecana dla dzieci poniżej 12 roku życia, kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
    Zły           Dobry